top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichal Prouza

DIYX Street Jam 2022 - Innsbruck

Snowboardový svět se opět na tři dny totálně zbláznil a to jen díky Ethanovi Morganovi, který si letos opět pro komunitu připravil DIYX STRT JAM aneb Do-It-Yourself-Extreme. Tahle šílenost plná ortodoxního snowboardingu, pouličního ježdění a neskutečné atmosféry připomínající párty jako ze samotného pekla i letos zasytila sociální sítě a Innsbruck neskutečnou dávkou snowboardové psychózy."Druhý ročník legendární akce roku." Takto ho vidí ti, kteří ho zažili.


Ethana Morgana asi netřeba dlouho představovat. Pokud snad ano, tak Ethan celý event organizuje. Ten se letos v druhé polovině listopadu znovu konal v ulicích Innsbrucku.


Pro vysvětlení o co jde si stačí přeložit zkratku DIYX. A tedy:"Do It Youself Xtreme". Celá akce probíhá v ulicích Innsbrucku za podpory města, Horsefeathers, Monsteru, MethodMagu a dalších. Street spot se dopoledne zaveze sněhem. Odpoledne se jezdí. A na večer se vše uklidí. Nejde o závody. Jezdí kdo chce, na čem chce a kdy chce. Vše je pak doprovázeno každodenní párty. Jak sám Ethan na závěr akce řekl.:"Při volbě nejlepšího jezdce bylo hlavní kritérium výkon nejen přes den na spotu, ale hlavně večer na baru!".


Letos trvala akce tři dny. Na každý den byl připraven jeden obří spot. Ten měl vždy jednu nebo dvě hlavní sekce a mnoho dalších možností kudy jet, co přeskočit a co ohoblovat. První spot, vedle fotbalového hřiště, byl jak dělaný pro rozježdění. Hlavní překážka na něm byl superdlouhý rovný rail se schody na levé straně, velký rainbow box postavený z prken Bataleon, několik vroubkovaných rour a pool jam. Session na konec vyhrál Darcy Sharpe, protože na závěr nejrychleji vyexoval pivo. První večer se konala v místním kině Method Premiere Night, která pak pokračovala v místních barech.
Otvírací párty byla veliká. Pro riders na štěstí začínalo ježdění každý den až kolem 13-14 hodině. Druhý den byl z hlediska ježdění určitě nejlepší. Event se přesunul do podchodu přímo mezi velký kruhový objezd a obchodní centrum. Jezdilo se přes Ethanovo auto RIP a velký betonový double kink. Dopad si obě překážky sharovaly. Díky tomu byla docela sranda. Celá session se zakončila demolicí Ehtanova auta a proskakováním zapáleného kruhu na už zmíněném autě.Třetí den se scházíme na okraji Innsbrucku v obydlené části s byty a zahradami. Mezi těmy byl pak rozvezen sníh a postaven dlouhatánský rozjezd na rovný rail se schody. Každá strana byla pak trošku jiná. Na levou jste se dostali jen překonáním několikametrového gapu se stěnou. Na druhé straně vám v půlce čouhal zbytek sloupu, který se organizátorům nepodařilo odstranit. Všude kolem spotu se sešlo až několik stovek lidí, kteří se těsnili v bezprostřední blízkosti překážek, ve snaze natočit to nejvíc cool storyčko.Vše pak zakončil René Rinnekangas trickem dne v podobě bs 270 do boardlidu přes gap. Políbil a převzal si pár drobných od Ethana a šlo se to znovu zapít.


Asi největším překvapením pro mě bylo to, že se za celé tři dny nikdo nezranil.


Ještě tuto zimu se můžete těšit na DIYX Street Jam ve Finských Helsinkách. Mecce jibbovaní.

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page